Dizi Önerisi: Under The Dome (2013)

Blogta aklıma geldikçe dizi ve film önerileri yapacağım bundan sonra. İlk olarak, şu anda ikinci sezonu devam eden “Under The Dome” ile başlayalım.

IMDB: 7.1 – http://www.imdb.com/title/tt1553656

Stephen King’in Under The Dome isimli kitabından aynı isimle uyarlanan bir dizi. Dün itibariyle ikinci sezon dokuzuncu bölümünü geride bıraktık. Dizi baya koptu gidiyor, neyse birazdan değineceğim buna da.

Dizinin konusuyla bir giriş yapalım. Bir anda bulunduğunuz kasabanın bir kubbenin içine hapsolduğunu ve çıkışın olmadığını hayal edin. Oldukça ilgi çekici değil mi? Peki ya bu kubbe nereden geldi, buradan çıkış yolu var mı? İşte dizide bu soruların cevapları aranıyor. Şimdiye kadar da oldukça büyük ilerlemeler kaydedilmiş durumda.

İlk sezonu izlediğinizde belki sıkılabilirsiniz ama dizi içine çekiyor yine de insanı. İzleyecek olanlara tavsiye, sezon finali gerçekten çok saçmaydı, onun ardından ikinci sezona başlamak istemeyebilirsiniz. Bu yanlış bir karar olur açıkçası. İkinci sezonun ilk bölümlerinde de bu ne ya diye serzenişte bulunabilirsiniz ama yine bırakmayın derim çünkü dizi o noktadan sonra öyle bir ivme yakaladı ki her bölüm meraktan çatlatıyor insanı halen daha.

İlk sezonu gibi bu sezonu da 13 bölüm sürecek dizi de sezon finaline son dört bölüm kalmış durumda. Dizinin yeni bölümleri her salı çıkıyor ve önümüzde bir hafta da olduğunu düşünürsek, yeni bölümü yakalamak isteyenler ilk sezona şimdi başlasalar iyi ederler.

Son olarak; dizinin başrollerinde Mike Vogel (Dale ‘Barbie’ Barbara), Rachelle Lefevre (Julia Shumway), Alexander Koch (Junior Rennie), Colin Ford (Joe McAlister), Mackenzie Lintz (Norrie Calvert-Hill) ve Breaking Bad’den tanıdığımız Dean Norris (Big ‘Jim’ Rennie) yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s