True Blood’un Ardından

true blood

2007 yılından bu yana yayında olan True Blood, yedinci yani final sezonuyla pazartesi günü yayın hayatına veda etti. Çoğunluk için kötü bir finalle bitse de -ki ben de biraz kısır bir final olduğunu düşünüyorum- izlemeye değdi açıkçası.

UYARI:Bundan sonrası spoiler içerir.

Final bölümünde neler yaşandığına ufak bir değinelim. Öncellikle yedinci sezonun geneline yayılmış bir şekilde vampirlerde insanlık vurgusu yapıldı hep, bunun zirve noktası tahmin edilebileceği gibi son bölüm oldu. Bu bölüm de tıpkı sezon gibi daha çok dram üzerinde durdu. Finaldeki dram o kadar sıktı ki bazı sahnelerde hızlıca ilerlettim, bu durağanlığı sevene iyi gelebilirdi ama ben pek sevemedim arkadaş.

Bill’in hasta olduktan sonra sürekli olarak flashbacklerle eski ailesiyle yaşantıları düşlemesi, hastalığını iyileştirecek tedaviye karşın ‘i want true death” diye karşı çıkışı adım adım bizi bu sona götürmüştü açıkçası. Özellikle son dakikalarda Sookie’nin Bill’in düşüncelerini okuyabilmesi ve Bill’in vücudunun ısındığını hissetmesi artık bir insana dönüşüm sürecinin belirtisiydi. Ama o yine de gurur yapıp ölümü tercih etti. Sookie’den bu yapmasını istemesi ve mezarlıktaki o sahne cidden baya dokunaklı oldu hani. Ama sanki fazla uzatılmış gibi geldi, yine de güzel vurgulamalar yaptılar.

Sonrasında ise çözümün sanki herkesin evlenip aile kurmasındaymışçasına bir şekilde o şükran günü yemeği buluşması bir garipti. Bu da sürekli demlenip önümüze sunulan “insanlık” kavramının da bir parçası olabilir aslında.

true blood gif

Şu bol kasvetli, ağır tarzda geçen final bölümünün en hareketli, komedili yeri de Eric ve Pam’in yakuzalara karşı atağı oldu. Güzel taktiklerle hallettiler sonunda kurtulduk be. Bunun hemen ardından yukarıdaki gif.te de gördüğünüz gibi Bill’in o elemanları arabanın arka koltuğuna atıp da takılması da çok bomba sahneydi yalnız. Her izleyişimde gülüyorum arkadaş o sahnede ahahah.

SPOILER END

Her ne kadar gereksiz uzadığı düşünülse de her sezon doyurucu konular bunlar bu diziyi yedi senedir izlemek büyük keyifti. Periler, kurt adamlar, cadılar, vampir tanrıları derken ne kadar supernatural tip varsa izlettiler resmen. Ha baya da güzel işlediler konuları, izlettiler yahu. Böyle bir vampir dizisi de yok şimdilerde, ne izleyeceğiz lan biz. Kamoon.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s